Czy oliwa z oliwek pomaga na włosy

Wesołe Miasteczko

Temat: Zniszczone włosy...
na zniszczone koncowki nie pomaga NIC, wiem z doswiadczenia, wiec polecam obciac koncowki i tyle, powinno byc dobrze... wiem ze w niekotrych salonach robai to specjalnymi cieplymi norzyczkami ktore zamykaja luski na koncach i mniej sie rozdwajaja. A z metod domowych: oliwa z oliwek, zoltko cytryna, mieszamy na gesta packe, nakladamy na umyte i lekko wilgotne wlosy, owijamy przezroczysta folia, ogrzewamy suszarka, owijamyrecznikiem i idziemy spac, rano zmywamy dokladnie, splukujemy woda z octem i kuniec. Dobrze jest czasem tak maksymalnie przetluscic wlosy, czyli np jak myjesz codziennie to nie myc 3 dni, tez pomaga. jak masz dlugie wlosy to nakladaj odzywke na same koncowki i nie splukuj. pozdr.
Źródło: abejka.nethit.pl/viewtopic.php?t=637Temat: Rytuał odcinający od złych energii, pecha, problemów zdrowot
" />Rytuał odcinający podany w tvezo w dn. 9.o4 2009r ( wróżka pani Rutkowska- Odero):
1.Będzie potrzebna biała świeca intencyjna bez żadnych ozdób, czysto biała.
2.Na świecy grawerujemy ( np. wydrapujemy szpilką) imie, nazwisko, datę urodzenia oraz takie słowa: odcinam się od wszystkich złych energii, pecha, i problemów zdrowotnych ( W Twoim przypadku napiszesz, że odcinasz się od niego‌). Nie musi być super czytelnie, byle byś Ty wiedziała co i jak.
3. nadać swoją energie świecy przez nasmarowanie jej oliwą, może być z oliwek, lub obojętnie z czego, dłońmi te świecę chwilę wygłaskać
4. muszelka- do spalenia kosmyka włosów ( swoich) może też być zwykły spodeczek.
5. nożyczki do obcięcia kosmyka
6 zapalić świecę zapałkami w intencji tego, żeby wszystkie złe energie, pech, problemy zdrowotne, które obciązają nasze serce , nasze ciało, naszą duszę zostały odcięte, niech tak się stanie – wypowiadamy mantrę.
7. Poprosić pana Boga , wszechświat, albo kto co uważa, o odcięcie złych energii, obciążających ciało, duszę‌( to ma być jak mantra)
8- wezwać Arch-a Michała,do udziału w dalszej części, żeby on z nami to robił co nastepuje
9- Zamykamy oczy ( Archanioł stoi za nami i pomaga ) i ruchem ręki sczesujemy z powierzchni włosów złe energie, choroby itp, kierując je do kosmyka, który za chwilę obetniemy.
Jeśli robimy pierwszy raz – to zbieramy te złe energie z całego zycia, jeśli kolejny- to tylko z ostatniego okresu.
10. Jak już zbierzemy te wszystkie brudy ( może to być 5 min albo 20 -ile komu potrzeba, poczujemy kiedy już)- bierzemy nożyczki i mówimy: odcinam wszystkie negatywne energie raz na zawsze, które nagromadziły się w moim ciele‌ ( mantra)
11. Obcinamy kosmyk, kładziemy go na muszelce, podpalamy i w czasie palenia znowu mówimy: odcinam się od złych energii‌
( mantra). Jakby w razie zgasło to znów podpalić i jeszcze raz mantra.
12. Po spaleniu dziękujemy Bogu, aniołom, wszechświatowi lub komu tam uważamy za odcięcie złych energii i staramy się odczuć, ze jesteśmy odcięci, poczuć to.Okazujemy wdzięczność
13. pozostałości po spaleniu włosów spłukujemy w kibelku ( wypowiadamy mantrę) albo jak mamy możliwośc puszczamy do płynącej rzeki, strumyka itp.( tez mantra)
14. świeca pali się do końca. Jak musimy iśc spać, albo wyjśc to wstawiamy do wanny w jakimś garnku dla bezpieczeństwa
15 pozostałośc po spaleniu świecy zawijamy w chusteczke higieniczną i zakopujemy w ziemi

Koniec.

Jeśli ktoś oglądał i moze cos dodać, uzupełnić, to bardzo proszę...
Źródło: taniekserowanie.home.pl/forumezo/viewtopic.php?t=1130


Temat: ............::::::::::Włosy::::::::::::...........
1. Otatnie płukanie włosów niech będzie wykonane przygotowaną wcześniej mieszaną: 1l wody, takiej ciepławej i sok z jednej świeżo wyciśniętej cytryny.

2. Można także kupić2. w aptece wyciąg z pokrzywy i po każym myciu wcierać3. ten płyn w skóre głowy, dość4. długo i mocno, by poczuć5. takie mrowienie. To podobno pomaga przywrócić6. im kondycję.

3. W czasie wakacji sumienny salon odnowy dla naszych czupryn. Potrzebna będzie receptura. Trzeba wybrać7. się do lasu (lub wysłać8. ukochanego :)) i nazbierać9. dość10. dużo pokrzyw. Potem wrzucamy do sokowirówki i męczymy, aż optrzymamy 50 ml soku. Mieszamy: te 50 ml soku z pokrzywy, 50 ml czystego spirytusu i 100 ml wody. Wszystko wlewamy do ciemnej butelki, zakręcamy, wstrząśniemy i czekamy 2 tygodnie. Butelka musi stać11. w ciemnym miejscu. Po tym, jak nasz wywar "dojrzeje", codziennie lub cio drugi dzień smarujemy tym skórę głowy. Ważna jest sumienność12. . Nie wiem, jak to zrobi ktoś, kto nie musi tak często myć13. głowy, bo ja np myję co drugi dzień... Ale podobno to sprawdzony i skuteczny sposób.

4. Wakacje to ciężki okres dla naszych czupryn, dlatego wskazane jest, nawet jeśli ktoś się nie odchudza, a tu pewnie większośc z nas jest na diecie, przyjmowanie preparatów witaminowych. Ale nie wybranych witamin, np. A+E. Najzdrowsze są ułożone już zestawy witamin, np. Centrum.

po centrum się tyje
ja stosuje nafte z witaminami do włosków i nie narzekam..
a no i silice, taki preparat na włosy,cere i pazurki:)

jedz orzechy i brokuły

piwo... nie do picia, ale trzeba namoczyć w nim włosy, zostawić na jakiś czas, spłukać:>

skrzy polny...na mnie działa super ;)
Kuracja kerasstasem (chyba tak się pisze ) 10 zabiegów 300zł ,ale warto było ,szczególnie kiedy wlosy mi odpadały ;]]]
oliwa z oliwek i zółtko ....nalozyć na głowę owinąć folią i łazić przez 30 min ..spłukać ....
odżywki najlepsze gliss kur ;]]]
olejek rycynowy ;]]]

To kiedyś pisąłam na pewnym forum i tak mi odpisały dziewczynki. A te pierwsze metody poleciła mi moja fryzjerka- zapewnia, że bardzi skuteczne. Pozdrawiam.
Źródło: ajgor.nethit.pl/viewtopic.php?t=7609


Temat: Yerba Mate
Yerba Mate to potoczna nazwa naparu z ostrokrzewu paragwajsiego. Indiane z Ameryki Południowej owy ostrokrzew nazywają po prostu "zioło" jak i inne zioła a różni je od nich tylko to, że pije się jego napar z naczynka zwanego Mate. Stąd się wzięło "Yerba (zioło) Mate".
Można powiedzieć ze jest doskonałym substytutem Kawy i Herbaty, jednak moim zdaniem jest czymś więcej.
Przede wszystkim Yerba pobudza podobnie (pewnie w rozumieniu większości ludzi bo dla mnie to raczej nie jest podobnie) jak Kawa czy Herbata jednak nie wypłukuje przy tym z organizmu magnezu i nie wywołuje nadciśnienia tętniczego - nie powoduje bezsenności. Dla osób rozwijających się duchowo dodatkową ciekawą cechą może być to, że w przeciwieństwie do Kawy i Herbaty nie obniża wibracji i nie upośledza logicznego myślenia.

Yerba Mate jest bogatym źródłem wielu witamin i minerałów:
- z grupy ksantyn - MATEINY, która stymuluje Centralny Układ Nerwowy, nie powodując uzależnienia
- witaminę A konieczną do prawidłowego wzrostu, uodparniającej organizm przeciw infekcjom, polepszającą wzrok
- witaminę B1 niezbędnej do utrzymania prawidłowego stanu układu nerwowego, ułatwiająca trawienia
- witaminę B2 wzmacniającą włosy
- witaminę C środek antytoksyczny, wzmacniający zęby, zwiększający ilość czerwonych krwinek
- żelazo konieczne do utrzymania normalnego poziomu sprawności fizycznej i produkcji czerwonych krwinek
- sód, potas,- wapno wzmacniające kości i zęby
- magnez , krzem, fosforany, siarkę, kwas chlorowodorowy, chlorofil, cholinę, inozytol.

Yerba Mate pobudza ciało i umysł, rozluźnia uwalniając od napięć i zmęczenia, podnosi sprawność fizyczną i intelektualną poprawiając przy tym koncentracje, zwiększa odporność organizmu, jest pomocna przy odchudzaniu zmniejszając uczucie głodu przy tym poprawia przemianę materii.

Co ciekawe choć sama nie uzależnia pomaga w zwalczaniu nałogów takich jak papierosy i kawa.

Z piciem Yerba Mate są związane pewne rytuały. Jednym może to pasować, innym nie. Osobiście nie jestem zwolennikiem rytualizowania wszystkiego jednak na pewno napicie się czasem Yerba w sposób inny niż "tak po prostu" jak ludzie pijają Kawę czy Herbatę jest czymś fajnym i dodatkowo rozluźniającym. Zresztą jak wspomniałem Yerba Mate to tak naprawdę połączenie naczynka z odpowiednim ziołem. Warto też pamiętać że Yerba Mate nie zalewa się wrzątkiem tylko wodą o temperaturze w granicach 70-80 stopni C. W przeciwnym wypadku zostaje poparzona i traci swoje właściwości i aromat.

Tak więc Yerba pije się z Mate zwanej Matera. Matera może być wykonana tradycyjnie z tykwy lub z drewna ewentualnie można coś samemu wymyślić. W sklepach można kupić Matery z ceramiki, osobiście pomyślałem, że można by samemu by sobie zrobić nawet z kokosa czy czegoś podobnego. Mnie osobiście spodobała się tykwa.
Zanim jednak naczynko się wykorzysta trzeba je odpowiednio przygotować i tu pojawia się kolejny rytuał zwany Currado, odnosi się on do naczynek z tykwy. Chodzi tu głównie o impregnacje naczynka a sam rytuał wygląda tak:
- Do naczynka wykonanego z Tykwy włóż zużyte wilgotne fusy Yerba Mate do 3/4 objętości
- Wlej wrzątek do środka i pozostaw do nasiąknięcia na 24 godziny
- Opróżnij naczynko z fusów
- Umyj dokładnie pod bieżącą wodą
- Wyskrob łyżeczką resztki miąższu
- Nasyp świeżej Yerba Mate do naczynka
- Zalej wodą o temp. ok 70-80C
- Pozostaw na jeden dzień w celu nasączenia naczynka smakiem Yerba Mate
- Opróżnij naczynko i wypłucz
Naczynko gotowe jest do użytku.

Drewniane naczynko także wymaga przygotowania:
- Naczynko, wypłucz wodą i wytrzyj.
- Poczekaj aż wyschnie zwykle ok. kilku godzin ( BARDZO WAŻNE )
- Nasmaruj dość obficie oliwą z oliwek lub masłem
- Odczekaj 3 dni
- Opłucz naczynko z niewsiąkniętego tłuszczu

Yerba Mate pije się tradycyjnie przez metalową (tradycyjnie srebrną) słomkę z filtrem zwaną "Bombilla"

Tradycyjnie Yerba Mate przy się na różne sposoby:
Napar ciepły:
- Należy naczynko wypełnić w 3/4 Yerba
- Dalej zatykamy górę naczynka dłonią, odwracamy dnem do góry i potrząsamy parę razy by najmniejsze części suszu były na górze i nie zatykały Bombilli
- Odwracamy naczynko dnem do dołu tak by drobny susz nie osunął się znów na spód, wstrząsamy raz tak by z jednej strony zrobiło się miejsce na Bombillę
- Wkładamy Bombillę w miejsce gdzie jest najmniej suszu i zalewamy wodą w granicach 70-80 stopni C

Tak przygotowaną Yerba można zalewać wiele razy

Napar zimny polega na tym samym jednak mate zalewa się wodą schłodzoną.

Znam jeszcze rytuał wspólnego picia Yerba o nim napiszę może jednak kiedy indziej.
Źródło: shamanika.pl/forum/viewtopic.php?t=209


Powered by WordPress, © Wesołe Miasteczko